
Grondstoffen die vrijkomen bij het beheer van watergangen en terreinen hoogwaardig benutten voor diverse toepassingen.
Niet alleen in pilots, maar als ‘het nieuwe normaal.’
Dat is de ambitie van het programma Circulair Terreinbeheer.
In het programma CT werken organisaties samen aan het verwezenlijken van deze ambitie.
Daarvoor delen we kennis en ervaringen uit pilots en brengen deze in verbinding met beleid.
Over Circulair Terreinbeheer
Natuurlijk kapitaal!
Bij het beheer van watergangen en terreinen komen materialen vrij, zoals maaisel, blad, snoeisel, organische stadsstromen, grond en sediment. Bij circulair terreinbeheer beschouwen we deze materialen als uitstekende natuurlijke grondstoffen voor diverse toepassingen, zoals bodemverbetering en het maken van biobased producten.
De voordelen van het benutten van deze grondstoffen zijn groot. Het voorkomt het gebruik van eindige bronnen en verhoogt – bij toepassing voor bodemverbetering – de kwaliteit van verschraalde, verdroogde, verzakte en verslempte bodems in Nederland.
Een vitale bodem met een rijk bodemleven vormt de basis van ons bestaan!
Het circulair beheren van terreinen sluit aan bij de transitie naar kringlooplandbouw en naar een circulaire economie. Natuurlijke grondstoffen worden lang en hoogwaardig in de keten gehouden en het ontstaan van afval wordt tot een minimum beperkt. In een circulaire economie wordt geredeneerd vanuit de waarde van ‘natuurlijk kapitaal’ en is Nederland een goed rentmeester van de aarde.


Het programma Circulair Terreinbeheer is een programma van de Biomassa Alliantie. Ook deelnemen? Nieuwe partners zijn van harte welkom! Door met elkaar een netwerk op te bouwen helpen we elkaar. Samen kunnen we de transitie versnellen!
Recent toegevoegd
Impressie landelijke CT dag 2024: Hoe breng je bodemverbetering in jouw gebied op gang?
Op donderdag 20 juni vond de tiende landelijke bijeenkomst van het programma Circulair Terreinbeheer plaats. Ruim 50 deelnemers kwamen samen voor een dag vol inspirerende workshops, boeiende gesprekken en prikkelende dialogen tussen mensen met [...]
Nieuw CT Magazine – Special Hoogwaardig inzetten van grond en sediment
2024-05-01 Trots presenteren we het vierde magazine van het programma Circulair Terreinbeheer. Dit keer een special met als titel 'Waarde van bodem'. De special gaat over het hoogwaardig inzetten van grond en sediment. [...]
Notitie route ‘gebruik’
Wil je als lokale overheid je eigen maaisel of blad zien en behandelen als grondstof voor compost? Lees dan de notitie over de Route Gebruik, die het programma Circulair Terreinbeheer heeft uitgebracht. [...]
Bodem als basis in beleid
Bodem als basis in beleid Sinds 2022 heeft de Nederlandse overheid een nieuw uitgangspunt voor de Maar: hoe zorgen we ervoor dat dit echt wordt gerealiseerd?inrichting van het land: water en bodem [...]